Vybrat rotoped či stacionární kolo není tak jednoduché, jak jste si možná mysleli. Velmi důležité je přihlížet nejen na cenu, ale i na typ a charakteristiku modelu a jeho využití. Budete ho potřebovat na doma jen občasně a rekreačně nebo plánujete jeho každodenní využití? Podívali jsme se na to, co by měli takové rotopedy splňovat a jak by si měl člověk vybírat tak, aby vzápětí nelitoval peníze vynaložené na koupi, případně, aby zbytečně nešetřil.

Aj tu platí, podobne ako pri inom športovom náčiní a pomôckach, radšej dvakrát merať a raz kupovať ten správny rotoped. Cena by mala byť len určitým vodítkom, rozhodne však nie primárnym porovnávateľom. Ak hľadáte stacionárny bicykel na doma, nemusíte samozrejme siahnuť hneď po najdrahšom modely. Avšak predaj a kúpa rotopedu sa nerobia zrejme každý rok, takže je treba lepšie vyberať. Dôležitý je samozrejme aj účel využitia takéhoto stacionárneho bicykla.

 

Podobně jako při jiném sportovním náčiní a pomůckách i zde platí: raději dvakrát měřit a jednou kupovat ten správný rotoped. Cena by měla být pouze určitým vodítkem, rozhodně však ne primárním komparátorem. Pokud hledáte stacionární kolo na doma, nemusíte samozřejmě sáhnout hned po nejdražším modely. Nicméně prodej a koupě rotopedu se nedělají zřejmě každý rok, takže je třeba lépe vybírat. Důležitý je samozřejmě i účel využití stacionárního kola.

Kvalitní stacionární kolo Kettler.

Vybíráme modely

Eliptický rotoped a trenažér nabízí všestranné využití v dobrém poměru ceny a kvality. K dispozici máte hned několik značek - ať už Kettler, Olpran, DUVLAN, Buffalo nebo Energetics. Rotoped je velmi dobrý na hubnutí ale i běžné cvičení s cílem nabrat či udržet kondici. Velmi oblíbené jsou i cyklotrenažery, zejména značek Kettler a inSPORTline, jejichž kvalitní a masivní konstrukce zaručuje dlouhou výdrž a tyto typy rotopedů se hodí i pro profíky.

Na plně profesionální použití se hodí běžecké pásy, například Spirit či Finnlo, které mohou být vybaveny i profesionálními motory. Samozřejmě, ty levnější modely se hodí i na doma a jsou určeny pro každého, kdo chce brát cvičení, běh a hubnutí opravdu vážně. Cyklistika a cvičení na stacionárním kole, rotopedu nebo cyklotrenažéry při lepších a výkonnějších modelech je nesrovnatelně účinnější, proto nevybírejte ty nejlevnější.

Zkušenosti s rotopedy

Nezapomeňte, že důležité je nejen to, co říká prodejce, ale i konkrétní zkušenosti. Většina profesionálů Vám potvrdí, že není nad osobní zkušenost, kdo by ale zkoušel desítky modelů rotopedů? Alternativou může být internetová recenze. Rotopedy recenzují zejména uživatelé různých webových portálů určených ke srovnání cen a proto není vůbec odveci zaměřit se i na takový zdroj informací. Taková recenze na DUVLAN, Olpran nebo Kettler prozradí hodně.

Dokonca oveľa viac ako len nejaká chvála od predajcu. Na druhú stranu, netreba zabúdať, že aj tieto skúsenosti a recenzie píšu ľudia so subjektívnym pohľadom a môže sa stať, že profesionál zvozí napríklad recumbent od Endurance alebo cyklotrenažér od Kettler len preto, že bol zvyknutý na vyšší štandard a v snahe ušetriť si objednal lacnejší model. Neurobte teda hneď unáhlený názor, pretože ak chcete cvičiť len rekreačne, tieto značky Vás skoro nikdy nesklamú!

A to dokonce mnohem více než jen nějaká chvála od prodejce. Na druhou stranu, nesmíme zapomínat, že i tyto zkušenosti a recenze píší lidé se subjektivními pohledem a může se stát, že profesionál nedoporučí nákup recumbentu od Endurance nebo trenažéru od Kettler jen proto, že byl zvyklý na vyšší standard a ve snaží ušetřit si objednal levnější model. Neudělejte tedy hned unáhlený názor, protože pokud chcete cvičit jen rekreačně, tyto značky Vás nikdy nezklamou!

Pár rad na závěr

  • Nezapomeňte rozlišovat mezi stacionárními koly na doma a profesionálními rotopedy
  • Určitě si přečtěte nějaké recenze, hodnocení a zkušenosti, ale berte je s rezervou
  • Cena rotopedu by neměla rozhodovat, přece jen jde o sportovní náčiní, které nekupujeme pravidelně. Rotoped a stacionární kolo se kupuje zpravidla na delší období!
  • Koupit si rotoped přes komerční sportovní prodejny, v supermarketu, nebo přes bazar může být možná levnější, ale v první řadě by mělo jít o kvalitu a velký výběr, který může nabídnout jen profesionální eshop

A to nejdůležitější na závěr - připravili jsme pro Vás přehlednou nabídku rotopedů a stacionárních kol přímo u nás, stačí si jen prohlédnout tento velký výběr rotopedů a stacionárních kol.

 

Vyberte si ten svoj!Páčil sa ti článok? Staň sa našim fanúšikom: