Přemýšlíte o tom, že byste si koupili nový rotoped, protože ten starý již dosloužil nebo chcete zkrátka lepší model? Otázka "kde koupit nový stacionární kolo?" může mít několik odpovědí. Mnoho lidí se rozhodne jít přímo do kamenné prodejny, aby si mohlo "osahat" svého nového pomocníka na cvičení. Stále více lidí ale ví, že podobně jako v mnoha jiných případech, i sportovní potřeby a nářadí se dají kupovat přes internet v různých eshopech, které jsou často dokonce levnější.

A právě to je naše dnešní téma. Chceme se totiž lépe podívat na možnosti, které má ten, kdo chce koupit nový rotoped nebo stacionární kolo. V nabídce možností nechybí samozřejmě eshop, ale ani možnost koupit si rotoped na splátky, což se dá také přes internet nebo v klasických kamenných obchodech. Díky poměrně velké nabídce je možné stacionární kola koupit v široké síti online i běžných prodejen a tak si na své přijde prakticky každý.

Klasické kamenné obchody

Mnoho lidí nakupuje osobně. Vybere se do několika prodejen a přímo tam porovnává různé modely. Rotoped či stacionární kolo koupíte například přes Exisport nebo Intersport, které mají po celé zemi resp. v každém větším městě poměrně dost poboček. Na druhou stranu to, že si můžete "osahat" svůj vysněný rotoped, ještě neznamená, že ho tam i najdete. Právě možnosti omezené prodejní plochy nejvíce zužují nabídku.

Klady a zápory nákupu v kamenné prodejně

+ možnost živě vidět a vyzkoušet si stacionární kolo

+ v lepším případě možnost získat odborné a fundované informace od prodavače, ale je to spíše výjimka

- příliš malý výběr - na prodejní plochu se toho obvykle kvůli kapacitním možnostem příliš mnoho nevejde

- obvykle vyšší ceny, protože režie prodejny a náklady distributora nutně zvyšují cenu

Koupě rotopedu přes bazar

Na internetu se to jen hemží inzeráty typu "prodám rotoped" nebo "prodám stacionární kolo". Takto můžete koupit i známé značky jako Kettler, Insportline nebo DUVLAN či Kruk, takže i zde je výběr celkem fajn. Co však zamrzí je, že člověk častokrát nemůže najít ten "svůj" model, který by mu nejvíce pasoval. To je nevýhoda, protože trh s použitými sportovními zařízeními je zkrátka příliš malý na tak velký zájem. Prodávající navíc pravděpodobně zamlčí vady výrobku. Výhodou mohou být dobré ceny.

Klady a zápory nákupu přes bazar

+ lepší cena než za nový výrobek

+ přes internet si lze pohodlně prohlédnout více nabídek

- náročnost cestování za zbožím a nejistý výsledek

- když se něco pokazí, obvykle se to už nedá nebo nevyplatí opravit

Internetový online obchod - sportovní eshop

Eshop je online možností, kterou využívají lidé stále více a více. To, že si nemohou sice výrobek nahmatat nelze nijak změnit, v tomto případě ale vysoce převažují klady nákupu. Jednak velký výběr značek, velký výběr eshopů, pohodlné sledování na internetu, či speciální služby internetových obchodů (videa k daným rotopedem nebo různé recenze či hodnocení). Velkou výhodou je možnost najít si zkušenosti jiných zákazníků či uživatelů, například na Heureke.

+ velký výběr, možnost získat více informací, jednoduché srovnání

+ lepší cena než v kamenném obchodě (ve většině případů)

+ pohodlí, rychlé prohlížení zboží  objednání až domů

- výrobek si nemůžete vyzkoušet živě

- vlastně to je asi jediné minus :-)

Z těchto možností tedy vychází online eshop jako nejlepší možnost. Člověk ušetří spoustu času a zároveň i peníze za výhodnější nabídku. Pokud byste si chtěli prohlédnout přímo teď nějaké ty stacionární kola nebo rotopedy, v naší nabídce najdete kvalitní levné, ale i nejlepší modely pro profíky!

Nezapomeňte, že v případě stacionárních kol a rotopedů nejde o zboží, které vyměníte po pár měsících nebo letech. Prvořadá je kvalita a využitelnost, až potom cena. Jak se říká:  nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat nejlevnější věci. Při sportovním nářadí a našem zdraví to platí dvojnásobné.

Nakúpte online!Páčil sa ti článok? Staň sa našim fanúšikom: